Úryvky z Příběhů síly 2.

29. září 2007 v 17:38 | Carlos Castaneda - Příběhy síly |  Čo ma zaujalo
"Nesmrtelná bytost má veškerý čas světa na svoje pohyby a ohromení nebo strachy. Ale bojovník nemůže ulpívat na významech, které jsou vytvořeny podle řádu tonalu, protože poznal jako fakt, že jeho celistvost má na tomto světě jen málo času."
Chtěl jsem namítnout vážnou věc. Můj strach a ohromení nebyly v rovině vědomé a byť jsem se je snažil sebevíc ovládat, vždycky jsem se při konfrontaci s donem Juanem a donem Genarem cítil bezradný.
"Bojovník nemůže být bezradný. Ani ohromený ani vyděšený, za žádných okolností. Bojovník má čas pouze na svou bezchybnost, všechno ostatní mu bere sílu, zatímco bezchybnost mu ji doplňuje."
"A jsme zpátky u mé staré otázky, done Juane. Co je to bezchybnost ?"
"Ano, jsme zpátky u tvé staré otázky, a proto jsme zase zpátky i u mé staré odpovědi: Bezchybnost znamená dělat to, co dělám, jak nejlépe můžu, ať už se zabývam čímkoli."
"Ale done Juane, můj problém je, že mám vždycky dojem, že všechno dělám, jak nejlépe umím, a přitom je jasné, že to tak není."
"To není tak složité, jak to podle tebe vypadá. Klíčem ke všemu, co souvisí s bezchybností, je smysl pro to, zda máme nebo nemáme čas. Zásadním pravidlem je, že když máš pocit, že jsi nesmrtelná bytost, která má všechen čas světa, a jednáš podle toho, tak nejsi bezchybný. V takovou chvíli by ses měl obrátit a rozhlédnout se. Potom si uvědomíš, že ten pocit dostatku času je blbost. Na zemi nikdo nepřežije!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama