Tak jsem se mrkla na ten kameň ...

2. října 2007 v 16:09 | LadyLoby |  Čo ma zaujalo
Niektoré úryvky z mojich e-mailov 11-13.8.2007
tak sem se mrkla na ten kamen ...
Slovenská wiki ... nic moc:
Kameň mudrcov je podľa alchýmie látka, ktorá je schopná svojím pôsobením premieňať obyčajné kovy na zlato a striebro, navracať mladosť atď.
V anglickej som našla niečo pre mňa zaujímavejšie
Contemporary interpretations

The Latin American spiritual teacher Samael Aun Weor stated that the Philosopher's Stone is synonymous with the symbol of the stone found in many other spiritual and religious traditions, such as the stone Jacob rests his head upon, the cubic stone of Freemasonry, and the rock upon which Christ lays the foundation of the temple.[6]
" Behold, I lay in Sion a chief corner stone, elect, precious: and he that believeth on it shall not be confounded. Unto you therefore which believe it is precious: but unto them which be disobedient, the stone which the builders disallowed, the same is made the head of the corner, and a stone of stumbling, and a rock of offence. - 1 Peter 2: 6-8 "

He states that this "stone of stumbling" and "rock of offence" is the creative-sexual energy, which in Kabbalah is Yesod ("foundation") that must be transmuted through sexual alchemy. It is said to be rejected by the "builders," meaning those who seek spiritual edification, because they reject the transmutation of sexual energy, and instead use it to achieve sensual pleasure.[7]

A odtiaľ som sa dostala sem ...a ešte som našla toto!

Kolega R. mi zapůjčil tuhle knížku - zaujímavá, ... A ze Zasveceni na mne uderila táto myslenka/část:
V přítomnosti své učitelky prožívám dokonalou myšlenkovou nezávislost, neboť jsem se naučil, že je nesprávné chtít používat myšlenek jiného člověka v našem vlastním životě. "Nechci, abys mne prostě následoval na cestě, kterou kráčím já, abych dosáhla cíle," říká mi. Jdi svou vlastní cestou, kterou jsi si vybral v souladu se svými nejvnitřnějšími sklony. Nepřijímej žádné tvrzení jen proto, že pochází ode mne. I kdyby to byla stokrát pravda, není to tvoje pravda, není to tvoje zkušenost a nebude ti patřit. Uskutečni pravdu, pak bude patřit tobě. Život těch, kdo uskutečnili pravdu, nechť je ti pouze důkazem, že cíle lze dosáhnout."
Která se podle mne zopakovala ješte tady u toho Samuela:
I do not follow anyone, nor do I want anyone to follow me. What I want is for each one of you to follow his own Self. I am only a lighthouse in the sea of existence, and I do not need clientèle[8] in order to subsist... Masters exists in abundance, and I am only one of many; thus, those who want to find the Masters will find them inside, within the profundities of their own inner consciousness.
Takže se mi zdá, že mám zase další kousek puzzle na míste ...

V zasvecení je i jiná část ... (hm ja vôbec moc rada používam kúsky puzzle od iných, ale no a čo .. ked to niekto iný vie vyjadri´t slovami lepšie .. i pri programovani sa pouzivaju kniznice, a predsa je (abo mal by byt) vysledny SW jedinecny)

Mám velké štěstí, že sedám u nohou osvícené duše. Elisabeth Haich je mou učitelkou, mým guru. V její blízkosti se začínaly rozvíjet útlé listy květu mé duše. Často mi slovo od ní otevírá oči a někdy stačí chápající pohled, aby mne utvrdil v mém přesvědčení. Laskavá poznámka někdy dokáže rozptýlit všechny mé pochybnosti. Každý okamžik v přítomnosti mé učitelky přináší nové zkušenosti a urychluje můj pokrok. Často, když mne určité věci tížily, mi přišla pomoc slovy mé učitelky: "Nežij přítomností; nedovol, aby tě ovlivňovali pomíjející věci. Žij ve věčnosti, nad časem a prostorem, nad konečnými věcmi. Pak tě nic nedokáže ovlivnit."

Takže asi tak .. nie je nič špatné na tom, že sa nechávam inšpirovať kým/čím koľvek, ale nesmiem zabúdať (čo sa mi občas stáva) že idem po svojej ceste ...

A jedna myšlenka z kariet (osho zen tarot):
Svět zenu není světem věřících. Není pro pravověrné; je pro ty odvážné duše, které se dokážou zbavit veškeré viny, neviny, pochybností, rozumů, mysli, a jednoduše vstoupit do čistého bytí bez hranic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama