Moc a záměr

16. ledna 2016 v 0:31 | Serge Kahili King |  Čo ma zaujalo
Filozofie huna a osobní síla jsou nerozlučitelně spojené, proto se na tento důležitý pojem podíváme blíž. Lepší pochopení moci vám umožní použít ji mnohem efektivněji a s lepším záměrem.

Podstata moci je vliv. Vliv vám umožňuje být efektivní v tom co děláte, získat zamýšlené výsledky a přimět ostatní, aby vám pomohli. Vliv působí na moc druhých dokonce i tehdy, když to není úmyslné.

Všechno má aktivní a pasivní aspekty moci. Květina má aktivní moc růst, kvést a množit se. Může mít také pasivní moc poskytovat včelám potravu nebo potěšit člověka, obojí zvyšuje aktivní moc růst a množit se. Můžete mít aktivní moc provádět určitý úkon. Také můžete mít pasivní moc inspirovat tímto úkonem někoho jiného.

Je několik druhů moci:

  1. Moc energie (živly, síla, emoce, vibrace)
  2. Moc laskavosti (poskytnutí nebo neposkytnutí peněz, postavení, prestiž, náklonnost, potrestání, ochrana, radost a tak dále)
  3. Moc zastrašování (hrozby/násilným činem nebo ztrátou, citové vydírání a tak dále)
  4. Moc vědomostí (obratnost, informace, moudrost)
  5. Moc autority (sebedůvěra nebo důvěra v přístup k jiné moci)
  6. Moc soustředění (rozhodnutí, odhodlání, motivace a touha)
  7. Moc přesvědčení (domněnky, stanoviska a předpoklady)
Síla osobnosti spočívá v moci řídit svůj život a nést zodpovědnost za důsledky svých činů. Všichni osobní moc do určité míry používáme a většina z nás přijímá zodpovědnost, když všechno probíhá tak, jak si představujeme. Avšak jen relativně málo lidí je ochotno převzít zodpovědnost, když se něco nedaří, a relativně mnoho lidí dává přednost přenesení autority za řízení vlastního života na někoho jiného. "Postarejte se o mě," volají lidé častěji než "Pomozte mi, abych se o sebe postaral." "To není moje chyba," je mnohem častější reakce než "Změním se".

HUNA Prastaré havajské tajemství
Serge Kahili King
z kapitoly: Přeměna snů ve skutečnost

vybírala LadyLoba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama